Brožura: Abeceda syndikalismu

Historický spolek Zádruha předkládá 3. publikaci v edici REPRINT, jedná se o brožurku Abeceda syndikalismu. Autorem brožurky je francouzský anarchista a odborář Georges Yvetot, který byl v kontaktu s českými anarchisty. Francouzský překlad zajistil severočeský anarchista, odborář a redaktor Alois Šefl. Brožurka vyšla nákladem Hornických listů a anarchosyndikalistické odborové organizace havířů “Zemské jednoty horníků” v roce 1909. Publikace vyšla v několikatisícovém nákladu a byla šířena mezi širokými vrstvami dělnictva.
Cena brožurky 20 Kč, poštovné 20 Kč. Objednávejte na spolekzadruha@riseup.net nebo zprávou přes FB Zádruha – historický spolek.
Brožurka bude představena na 6.Anarchistickém festivalu knihy 2018 v sobotu 19. května 2018 od 10:00 do 20:00 v prostorách smíchovské Eternie. Poté bude rozesílána na distribuční místa a předplatitelům. Kdo má zájem, předplaťte si ji již dnes.
Protože nechceme žít jen minulostí, chceme podpořit i dnešní hnutí a tak jsme se rozhodli celý výtěžek z prodeje věnovat Pražské solidární síti – SOLIS, která pomáhá dnešním pracujícím lidem s vymáháním nevyplacených mezd. Brožura je 100% benefiční, a tak celých 20 Kč poputuje na tyto odborové aktivity. Buďte solidární, je to povinnost každého pracujícího člověka, každého neprivilegovaného. Držme se starého anarchistického hesla: „Dnes já tobě, ty mě zítra!“.