Na 6.Anarchistickém festivalu knihy 2018 představí Zádruha tři nové publikace

Historický spolek Zádruha na 6.Anarchistickém festivalu knihy 2018 představí své tři nové tituly v rámci Knihovny Zádruhy. Dvě publikace vyjdou v rámci edice REPRINT, která znovuvydává publikace tištěné starým českým anarchistickým hnutím. První z nich je agitační brožurka „Co jsou a co chtějí anarchisté“, která stručně osvětluje anarchistické myšlenky a byla vydána v roce 1904 anarchosyndikalistickým svazem Česká federace všech odborů.
Druhým počinem je brožurka „Abeceda syndikalismu“, vydaná anarchistickými havíři ze zemské jednoty horníků v roce 1909 a vyšla taktéž v několikatisícovém nákladu, aby se dělnictvo seznámila se syndikalismem. Cena obou brožur je 20 kč, a druhá jmenovaná je 100% benefiční na Pražskou solidární síť – SOLIS, abychom také svoji měrou přispěli solidaritě mezi neprivilegovanými, protože jako pracující lidé jsme na stejné lodi a musíme si pomáhat.
Třetí publikací, kterou Zádruha představí na knižním festivalu bude brožurka „Tajná anarchistická tiskárna Hluboká 1885“, která přiblíží dramatické osudy lidí, kteří stály v počátcích rodícího se anarchistického hnutí v polovině 80. letech předminulého století. K dostání bude za 30 Kč.
Přirozeně budou na festivalu k dostání i ostatní již vydané publikace, a také naše benefiční trička a látkové tašky. Těšit se můžete také na přednášku člena Zádruhy, která přiblíží staré české anarchistické hnutí Anarchismus není o nášivkách a pózách, ale především o vlastním sebevzdělávání, aktivitě, sdružování a solidaritě, a tak si nikdo nenechte ujít 6.Anarchistický festival knihy. Kdo by měl zájem se zapojit do spolku Zádruha nebo nám chtěl pomoci, má možnost se potkat osobně a seznámit se. Těšíme se, že každý anarchista a anarchistka dostojí svému přesvědčení a dostaví se. Na brzké shledání! Váše Zádruha