Vyšla nová brožura: V.Kudlata: Komunistický anarchismus a marxistický socialismus (1897)

Právě vyšla nová brožura Historického spolku Zádruha: V.Kudlata: Komunistický anarchismus a marxistický socialismus (1897) – formát A5, 24 stran, cena 20 Kč. Poštovné a balné 25 Kč. Objednávky přijímáme na spolekzadruha@riseup.net.

Brožura bude prvně představena na Openzine 2019 v Praze dne 7.12.2019 v Prostoru39 v Řehořove č. 33/39 na Žižkově. Akce probíhá od 14:00 do 18:00.

Autor český anarchista Václav Kudlata pomocí rozhovoru mezi anarchistou a sociálním demokratem vysvětluje rozdíly těchto dvou proudů dělnického hnutí. „Konečné cíle socialistů a anarchistů vrcholí v téže výslednici — volnosti a blahobytu veškerenstva. Pouze taktické prostředky a cesty vtiskují oběma proudům různý ráz, dělí oba směry na dva nepřátelské tábory!” Přečastý to úsudek, s nímž ve schůzích, veřejném i soukromém žití se potkáváme. A přec, vnikneme-li v hloubku zásad sociálně demokratických na jedné — komunisticko anarchistických na druhé straně ihned objeví se nám lživá filosofie, jíž sociální demokrati shora vyjádřenou teorii přikrývají. Ku snažším pojmutí téže teorie, uvedu v podobě — rozmluvy nejpřístupnější názory stoupenců sociální demokracie a stoupenců komunistického anarchismu.“

Během měsíce bude pak brožura doručena na distribuční místa v Praze, Brně a Pardubicích. V Severních Čechách možnost osobního převzetí v Teplicích nebo Krupce.