KNIŽKNÍ NOVINKA: „P.KROPOTKIN – BLAHOBYT VŠEM“

U příležitosti 100.letého výročí úmrtí ruského myslitele, geografa a přírodovědce Petra Kropotkina vydal Historický spolek Zádruha jednu z jeho stěžejních teoretických prací „Blahobyt všem“, ve francouzském originále „La Conquête du Pain“ („Dobývání chleba). V českém jazyce vychází bezmála po 120 letech.

Kropotkinova kniha přibližuje teorii anarchistického komunismu, který se stal protiváhou Marxovu učení od konce 19.století. Jak již text napovídá, autor přibližuje realizaci svobodné společnosti a jak je možno již během společenské transformace zajistit životní prostředky nové společnosti a na jakým principech. Vysvětluje jak je možné dosáhnout blahobytu pro celou lidskou společnost. Po krachu státního socialismu ve východním bloku nabyly Kropotkinovi myšlenky volného bezstátního komunismu opět na aktuálnosti pro dnešní svět stojící před sociální a enviromentální krizí.

Z obsahu: slovo nakladatele, Předmluva Elisée Recluse (1892), Naše bohatství, Blahobyt všem, Anarchistický komunismus, Vyvlastnění, Životní prostředky, Bydlení, Oděv, Způsoby a prostředky, Schopnost a účel výroby, Potřeby luxusu, Příjemná práce, Volná úmluva, Argumenty, Kolektivistický systém námezdní mzdy, Spotřeba a produkce, Dělení práce, Decentralizace průmyslu a Zemědělství.

Cena 250 Kč. Poštovné 50 Kč. Dohromady 300 Kč. Objednat lze přes e-mail: spolekzadruha@riseup.net nebo zprávou přes naše FB stránky či Instagram. Nebo jednoduše poslat na spolkový účet Zádruhy platbu a do poznámky uvést doručovací adresu a není se potřeba o nic dalšího starat. Č. účtu: 1024164477/6100 (Equa bank). Odesíláme do dvou dnů od obdržení platby. Na dobírku nezasíláme. Nemá-li někdo bankovní účet je možné poslat peníze prostřednictvím peněžní poukázky typu C na adresu: Historický spolek Zádruha, z.s., Husitská 347/97, 417 41 Krupka.