PŘEDSTAVUJEME PUBLIKACI „EMMA GOLDMANOVÁ: PROČ JSEM ANARCHISTKA

Jelikož se Zádruha rozhodla vydat počátkem prosince dílo proslulé anarchistky a feministky Emmy Goldmanové „Anarchismus a jiné eseje“, rozhodli jsme se tuto autorku více přiblížit českému čtenářstvu. Nepochybně už většina z nás při některé příležitosti její jméno zaslechla a mnozí o této autorce něco vědí, pro jiné může být dosud neznámou.

Proto jsme se rozhodli na osmdesáti stránkách této publikace přiblížit život a smýšlení „rudé Emmy“, své doby postrachu USA.

Prostřednictvím této publikace seznamujeme s první kapitolou chystané knihy „Anarchismus: co skutečně znamená?“, rozhovorem Emmy Goldmanové pro New York World s názvem „Proč jsem anarchistka“ (v originále „Moje přesvědčení“), biografickými črty a dopisy v kapitole „Kdo byla Emma Goldmanová“, dobovými články českého anarchisty Josefa Kučery „Ferree – Goldmanová“, dále pak „Vláda USA ve zběsilé honbě za Emmou Goldmanovou, a „Americké rdousení svobody slova“.

Cena publikace 80 Kč, poštovné 25 Kč. Objednávat lze emailem: spolekzadruha@riseup.net nebo zprávou přes Facebook a Instagram Zádruhy.